„Masowo produkowana żywność jest robiona jak guziki – z syntetycznych substancji, które nadają jej pożądany kolor, fakturę, smak, zapach, połysk o dziurki w odpowiednich miejscach. Tak, to dotyczy także chleba!”

„Człowiek jest tylko skromnym uczniem na uniwersytecie Matki Natury. Wie znacznie mniej, niż mu się wydaje. A zachowuje się jak żądny władzy uzurpator, który pcha się na katedrę wykładowcy i krzyczy, że wie najlepiej.”

„Zdrowy organizm to taki, który ma poprawnie działający układ odpornościowy. Kiedy nikt i nic mu w tym nie przeszkadza, twój organizm działa bezbłędnie i sam leczy się z chorób.”

„Na opakowaniach znajdziesz rysunek krowy na łące albo pomarańczy, ale w rzeczywistości ta krowa nigdy nie widziała słońca i nie jadła trawy, a pomarańcza została rok wcześniej przemielona, wymieszana z chemicznymi dodatkami i zamrożona jako koncentrat. I dopiero z koncentratu trafiła do pudełka.”

„Człowiek zaprojektowany jest do zdrowia. Choroby pojawiają się wtedy, kiedy zostanie naruszona jego wewnętrzna równowaga i coś mu przeszkadza w poprawnym funkcjonowaniu.”

„Śniadanie mówi twojemu organizmowi: dbam o ciebie, lubię cię. Pamiętam o tobie. Wymagam od ciebie wysiłku, ale pamiętam też o tym, żeby dostarczyć ci energii.”

„Twoje zdrowie zależy od Ciebie – od tego co myślisz, czujesz, oglądasz, czego słuchasz, co jesz ile śpisz, ile czasu spędzasz na świeżym powietrzu. Ty jesteś przyjacielem swojego zdrowia – zaopiekuj się nim.”

 

W dżungli zdrowia Moja dieta cud Moje zdrowe przepisy Beata Pawlikowska pdf chomikuj pobierz ksiazka recenzje opinieOto kilka fragmentów z książki Pani Beaty. Po przeczytaniu tej książki możesz: się przerazić, przestraszyć, zlekceważyć, przemyśleć i nic nie zrobić, zapomnieć, coś zmienić, otworzyć oczy, dowiedzieć się więcej, znaleźć odpowiedzi na pytania, zrozumieć, odzyskać nadzieję. Lub możesz ja po prostu przeczytać, bo książka napisana jest bardzo prostym i przystępnym językiem i będzie dobrym pomysłem na wieczór lub dwa.