Podobają Ci się treści na naszym blogu? Chcesz nas wesprzeć?

Możesz postawić nam kawę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

lub przekazać darowiznę przez paypal

Solą epsom zainteresowaliśmy się już prawie rok temu po pierwszym seansie floatingu, czyli unoszenia się na wodzie 🙂 Jeżeli nie wiecie co to jest, bo może nie każdy o tym słyszał, to jak trochę o tym poszperacie, to dowiecie się, że jest to jeden z najbardziej niesamowitych, a zarazem naturalnych sposobów na relaks i ukojenie bólu.
Kabina do floatindu wypełniona jest super nasyconym roztworem soli Epsom, co tworzy w niej warunki podobne do Morza Martwego – umożliwia unoszenie się bez żadnego wysiłku na powierzchni wody. Roztwór podgrzany jest do temperatury ciała, dzięki czemu ciało praktycznie zlewa się z wodą 🙂 W ten sposób odnosisz wrażenie unoszenia się w powietrzu – lewitowania 🙂 Polecamy każdemu 🙂

sol epsom siarczan magnezu siedmiowodny czda sol angielska gorzka wlasciwosci lecznicze floating naturalnie naturalnie

O tym dokładniej napiszemy nastepnym razem, a teraz chciałam napisać Wam o samej soli Epsom i jej zastosowaniu w domu. Od tamtej pory stoi obowiązkowo u nas w łazience.

Sól Epsom (sól gorzka, sól angielska) to siarczan magnezu MgSO4, jest to naturalny środek od dawna używany w wielu dolegliwościach, dla celów kosmetycznych i korzyści zdrowotnych. Jako, że magnez najlepiej wchłaniany jest przez skórę, a bardzo wiele osób ma jego niedobory, kąpiel z użyciem soli Epsom jest rewelacyjnym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu w organiźmie.

sol epsom epson floatarium siarczan magnezu siedmiowodny czda 100 sol angielska gorzka wlasciwosci lecznicze floating naturalnie naturalnie

Po wyczytaniu o niesamowitych właściwościach, zakupiliśmy siarczan magnezu siedmiowodny CZDA i do tej pory regularnie się w nim kąpiemy.

Poza tym sama sól Epsom posiada całą masę innych zastosowań i wskazań:

– łagodzi stres i relaksuje, odpręża ciało

– zmiękcza i złuszcza skórę, wspomaga gojenie ran, zmniejsza siniaki

– działa przeciwbólowo, wspomaga leczenie kontuzji i urazów

– eliminuje skurcze mięśni

– współdziała w procesie przetwarzania insuliny

– łagodzi zaparcia

– pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu

– może stanowić składnik domowych kremów i peelingów

– pomaga w walce z grzybicą stóp i paznokci oraz nieprzyjemnym zapachem stóp

– można zrobić z niej magnezową mgiełkę do ciała

– zwiększa objętość włosów

Może być stosowana nie tylko w celach zdrowotnych, ale również jako:

– środek do czyszczenia płytek

– nawóz do roślin doniczkowych

– środek owadobójczy.

Myślę, że jest jeszcze dużo sposobów na wykorzystanie w codziennym życiu soli Epsom. Postaramy się kilka przepisów Wam zaprezentować w najbliższym czasie.

Czy interesuje Was bardziej szczegółowo ten temat? Postaramy się w miare możliwości odpowiedziec na wszystkie Wasze pytania 🙂

Zapraszamy do komentowania 🙂

Gdzie kupić sól EPSOM (siarczan magnezu, sól gorzka)? LINK do sklepu internetowego >>