Solą epsom zainteresowaliśmy się już prawie rok temu po pierwszym seansie floatingu, czyli unoszenia się na wodzie 🙂 Jeżeli nie wiecie co to jest, bo może nie każdy o tym słyszał, to jak trochę o tym poszperacie, to dowiecie się, że jest to jeden z najbardziej niesamowitych, a zarazem naturalnych sposobów na relaks i ukojenie bólu.
Kabina do floatindu wypełniona jest super nasyconym roztworem soli Epsom, co tworzy w niej warunki podobne do Morza Martwego – umożliwia unoszenie się bez żadnego wysiłku na powierzchni wody. Roztwór podgrzany jest do temperatury ciała, dzięki czemu ciało praktycznie zlewa się z wodą 🙂 W ten sposób odnosisz wrażenie unoszenia się w powietrzu – lewitowania 🙂 Polecamy każdemu 🙂

sol epsom siarczan magnezu siedmiowodny czda sol angielska gorzka wlasciwosci lecznicze floating naturalnie naturalnie

O tym dokładniej napiszemy nastepnym razem, a teraz chciałam napisać Wam o samej soli Epsom i jej zastosowaniu w domu. Od tamtej pory stoi obowiązkowo u nas w łazience.

Sól Epsom (sól gorzka, sól angielska) to siarczan magnezu MgSO4, jest to naturalny środek od dawna używany w wielu dolegliwościach, dla celów kosmetycznych i korzyści zdrowotnych. Jako, że magnez najlepiej wchłaniany jest przez skórę, a bardzo wiele osób ma jego niedobory, kąpiel z użyciem soli Epsom jest rewelacyjnym sposobem na uzupełnienie niedoborów magnezu w organiźmie.

sol epsom epson floatarium siarczan magnezu siedmiowodny czda 100 sol angielska gorzka wlasciwosci lecznicze floating naturalnie naturalnie

Po wyczytaniu o niesamowitych właściwościach, zakupiliśmy siarczan magnezu siedmiowodny CZDA i do tej pory regularnie się w nim kąpiemy.

Poza tym sama sól Epsom posiada całą masę innych zastosowań i wskazań:

– łagodzi stres i relaksuje, odpręża ciało

– zmiękcza i złuszcza skórę, wspomaga gojenie ran, zmniejsza siniaki

– działa przeciwbólowo, wspomaga leczenie kontuzji i urazów

– eliminuje skurcze mięśni

– współdziała w procesie przetwarzania insuliny

– łagodzi zaparcia

– pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu

– może stanowić składnik domowych kremów i peelingów

– pomaga w walce z grzybicą stóp i paznokci oraz nieprzyjemnym zapachem stóp

– można zrobić z niej magnezową mgiełkę do ciała

– zwiększa objętość włosów

Może być stosowana nie tylko w celach zdrowotnych, ale również jako:

– środek do czyszczenia płytek

– nawóz do roślin doniczkowych

– środek owadobójczy.

Myślę, że jest jeszcze dużo sposobów na wykorzystanie w codziennym życiu soli Epsom. Postaramy się kilka przepisów Wam zaprezentować w najbliższym czasie.

Czy interesuje Was bardziej szczegółowo ten temat? Postaramy się w miare możliwości odpowiedziec na wszystkie Wasze pytania 🙂

Zapraszamy do komentowania 🙂

Gdzie kupić sól EPSOM (siarczan magnezu, sól gorzka)? LINK do sklepu internetowego >>