Nie wiem czy zastanawiałeś się co jest najważniejszym czynnikiem w każdej podróży. Ja przez wszystkie lata mojego podróżowania po świecie wiele razy zadawałem sobie to pytania i znalazłem odpowiedź. Jest to moja czysto subiektywna opinia ale mam nadzieję większość osób zgodzi się ze mną w tym temacie.

Podczas każdej podróży ważne są elementy takie jak: plan podróży, przygotowanie fizyczne, pieniądze, znajomość i wiedza o miejscu do którego jedziesz, odpowiednio spakowany bagaż, itp. Poza tymi elementami jest jeszcze jeden NAJWAŻNIEJSZY. Nie ma znaczenia czy wybierasz się w podróż dookoła świata czy do sąsiedniego miasta. Nie ważne czy jedziesz na wycieczkę z biurem podróży czy z grupą znajomych, rodziną lub może wyruszasz sam przed siebie. Najważniejszym elementem każdej podróży są LUDZIE.

Ważne jest to z kim jedziesz w podróż, ponieważ to z tą osobę będziesz spędzał większość czasu.

Ważne są osoby, których pytasz się o radę i wskazówki, bo mogą ci pomóc lub zaszkodzić.

Ważne są osoby, które spotkasz na drodze bo te osoby mniej lub bardziej będą wpływać na to jak twoja podróż będzie wyglądała.

I nawet jak wybierasz się w samotna podróż do bezludnej części świata to aby tam dotrzeć na swojej drodze spotkasz wielu ludzi.

Zadbaj o to aby podczas każdej podróży otaczać się właściwymi osobami, bo mogą to być:

  • ludzie, którzy pokierują cię we właściwym kierunku lub nie,
  • pani w kasie, która sprzeda ci bilet ze zniżką jeśli będziesz uśmiechnięty,
  • kierowca autobusu, który powie gdzie wysiąść,
  • towarzysz podróży który przypilnuje twoich rzeczy kiedy zrobisz sobie drzemkę,
  • osoby, które staną się twoimi przyjaciółmi lub wrogami,
  • dopisz coś swojego, na pewno nasuwa ci się jakieś osobiste doświadczenie…