Po pierwszych eksperymentach z oliwą magnezową zastanawiałem się jak ułatwić nanoszenie jej na ciało. Można spryskiwać lub smarować skórę oliwą magnezową ale szukałem lepszego sposobu. Zrobiłem więc maść (krem) na bazie maceratów ziołowych z dodatkiem oliwy magnezowej. Do takiej maści poza oliwą magnezową można dodać oleje lub maceraty dodatkowo wspomagające regenerację i odbudowę mięśni i stawów. Maść robiłem z przeznaczeniem do przyniesienie szybkiej ulgi w przypadku drobnych stłuczeń, obić, nadwyrężeń, zakwasów, przemęczonych mięśni i stawów. Maść taka jest dobra dla sportowców oraz dla osób cierpiących na bóle mięśni i stawów.

Składniki:

Przygotowanie:

  • olej podgrzać w kąpieli wodnej
  • dodać wosk pszczeli
  • mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia wosku
  • podgrzać oliwę magnezową do tej samej temperatury
  • wlewać oliwę magnezową do oleju jednocześnie wszystko miksując
  • po zemulgowaniu (2-5minut) przelać do słoiczków
  • poczekać do zastygnięcia

Przy dużej ilości oliwy magnezowej lub za krótkim miksowaniu oliwa magnezowa może się miejscami oddzielać od reszty. Dzieje się też tak przy dużych zmianach temperatur i zmianach ciśnienia (np. podczas lotu samolotem). Nie przeszkadza to jednak w stosowaniu, można nabierać maść razem z oddzielającą się oliwą magnezową.

Uwaga! Nie stosować na rany i otarcia – oliwa magnezowa może powodować pieczenie i szczypanie w kontakcie z raną lub otarciem na skórze.

Na maceraty ziołowe szczególnie polecam:

Kwiat arniki pomaga w leczeniu urazów, siniaki i otarć.

Kozieradka – stosowana na skórę zmniejsza stany zapalne i egzemy. Pomaga w leczeniu owrzodzeń żylakowatych, ran, świądu odbytu, odleżyn.

Żywokost( liście korzeń) –  łagodzi ból, obrzęk, przyspiesza gojenie mięśni, chrząstek i kości.

Kwiat nagietka – ma szerokie właściwości lecznicze przydatne do leczenia podrażnień i chorób skóry, w tym ran, ukąszeń owadów, wysypek, zadrapań, otarć, skaleczeń, i wiele innych.

Jako dodatek do oleju bazowego polecam:

Olej macadamia – posiada właściwości regeneracyjne. Wygładza i zmiękcza naskórek, nadając skórze lepszy wygląd. Ze względu na właściwości lecznicze stosowany w przypadku blizn, oparzeń i drobnych ran.

Olej z ostropestu – ma działanie przeciwzapalne, wspomagające leczenie schorzeń skóry i zakażeń, a nawet antynowotworowe (czerniak).

Podobną maść możesz kupić w naszym sklepiku >>kliknij TU<<

masc-magnezowa-na-zmeczone-i-obolale-miesnie-i-stawy-oliwa-magnezowa-naturalnienaturalni-pl