Są 4 główne drogi pozbywania się toksyn z organizmu. Udrożnienie i prawidłowe funkcjonowanie tych dróg to podstawa i fundament prawidłowego oczyszczania organizmu.
Pierwsza z dróg do płuca. przez płuca wydostaje się nawet do 70% toksyn z Twojego organizmu. Dlatego tak ważne jest  świadome i prawidłowe oddychanie.
Druga drogą jest układ moczowy i pęcherz. Aby one skutecznie działały a toksyny wydostawały się z Twojego organizmu wraz z moczem konieczne jest prawidłowe nawodnienie Twojego organizmu.
Trzecią drogą jest skóra. Skóra przeciętnego człowieka ma powierzchnie ok. 2 m kw. Jest to bardzo duży organ, przez który są wchłaniane i wydalane różnego rodzaju substancje. Aby prawidłowo zadbać o skórę i ja udrożnić należy często się kąpać, korzystać z sauny i szczotkować skórę.
Czwartą, najbardziej oczywistą, drogą jest jelito grube. Aby funkcjonowało ono prawidłowo i aby wraz z Twoim stolcem toksyny wydostawały się na zewnątrz organizmu należy zadbać aby w Twoim pożywieniu znajdowała się odpowiednia ilość błonnika. Możesz o to zadbać jedząc dużo warzyw i owoców. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu.