Czy wiesz, czym jest masaż Kobido?

Okazuje się, że jeszcze niewiele osób wie, co to takiego i na czym polega. Przyszedł czas, żeby Ci to opowiedzieć 😀

Może na początek, dlaczego ja się tym zajęłam…? Uczę, jak robić cudowne kremy i inne kosmetyki, którymi zachwycają się uczestnicy warsztatów i ja sama również 😉 Poniekąd objęłam stanowisko opiekuna Waszych twarzy i kosmetyki super działają, kondycja skóry się poprawia, ale w niektórych przypadkach, gdzie zmarszczki są głębsze, skóra zwiotczała i delikatna, limfa zatrzymana, same kremy nie zawsze pomagają. Żeby działać kompleksowo postanowiłam zrobić kurs z techniki masażu twarzy Kobido i już już tłumaczę po kolei, jak to działa i na co 🙂

Kobido to forma sztuki masażu, która oznacza „Starożytną drogę do Piękna” . To rytuał, podlegający ściśle określonym regułom, bazujący na tradycji medycyny chińskiej znanym jako ” anma” ( w dosłownym tłumaczeniu naciskanie i pocieranie). Importowany do Japonii około XIV wieku naszej ery.
Jest to naturalna alternatywa dla medycyny estetycznej oraz różnych zabiegów ingerujących, jak zastrzyki z kwasu hialuronowego, czy botox.

Charakterystyka Masażu Kobido

Większość metod masażu twarzy działa na powierzchni twarzy. Kobido poprzez swoją złożoność i intensywność technik działa na głębszych warstwach naszej skóry i mięśni. To najbardziej zaawansowana technicznie forma japońskiego masażu twarzy w Japonii, jeśli nie na świecie. Można powiedzieć, że Kobido ma największą liczbę i najbardziej złożony zestaw technik manualnych.
To głęboka kombinacja tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Charakteryzuje się szybkością rąk i palców, a to zmierza do pracy w różnych aspektach. Kiedy ruch jest powolny klient ma się zrelaksować, natomiast intensywne etapy mają stymulować skórę i produkcję składników skóry, w celu osiągnięcia oczekiwanego efektu liftingującego.
Masaż Kobido nie powinien powodować bólu, chociaż specjalistyczne techniki, które dzieją się na twarzy czasami z dużą prędkością, mogą być odczuwane na pograniczu bólu.
Celem japońskiego masażu twarzy, jest dokładne określenie kondycji skóry oraz pracy na punktach akupresury, aby osiągnąć równowagę w skórze twarzy, mięśniach twarzy i powiązanym ciele. Masaż uaktywnia nerwy twarzy, a tym samym zwiększa przepływ Qi (energia) na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu.

Wizualne efekty masażu Kobido

Pierwsze efekty widać już po pierwszej sesji masażu. Należy pamiętać, że dość szybko one przemijają. Jeżeli zależy nam na trwałym efekcie, warto wykonywać masaż regularnie. Najlepiej zaplanować 12 sesji masażu, najlepiej 2 razy w tygodniu. Po takiej serii można wykonywać masaż raz na jakiś czas, dla utrwalenia efektu.
Efekty są widoczne dość szybko, jeżeli kolejne sesje wykonuje się regularnie. Zmianę można dostrzec już po pierwszym masażu, jednak zmiana jest krótkotrwała i szybko mija. W takim wypadku można się spodziewać:

– poprawy konturu twarzy;
– podniesienia policzków;
– zniwelowania opadających policzków;
– spłycenia zmarszczek oraz bruzd nosowo-wargowych;
– zmniejszenia opuchlizny;
– zniwelowania worków pod oczami;
– podniesienia opadających powiek;
– eliminacji stresu;
– zrelaksowania i odprężenia;
– złagodzenia bóli głowy;
– zlikwidowania sztywności twarzy;
– poprawy wzroku;
– ujędrnienia i zdrowszego wyglądu skóry.

Zmiany w wyglądzie są bardzo powolne i subtelne, jednak w dłuższej perspektywie zauważalne. Z czasem twarz wygląda na bardziej wypoczętą, młodszą i odżywioną. Jednocześnie zachowujemy rysy twarzy. Zabieg jest bardzo relaksujący.

Zdrowotne efekty masażu Kobido:

– Reguluje bilans energetyczny całego ciała
– Usuwa stres z twarzy
– Zapewnia pełny relaks i odprężenie
– Zmniejsza efekty bruksizmu
– Łagodzi bóle głowy
– Zmniejsza problemy z układem pokarmowym
– Poprawia wzrok
– Stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
– Usuwa toksyny ze skóry oraz martwe komórki
– Stymuluje metabolizm komórkowy – szybsza regeneracja skóry

Wskazania do masażu Kobido

Masaż Kobido jest propozycją dla osób, którym zależy na młodym wyglądzie i jednocześnie nie chcą stosować inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Wskazaniem do stosowania masaży Kobido jest:

– wiotka skóra, której potrzebne jest ujędrnienie, odżywienie i efekt liftingu;
– zlikwidowanie napięć mięśniowych w obrębie głowy, szyi oraz karku;
– eliminacja stresu – masaż jest doskonałą okazją do odpoczynku i relaksu.

Przeciwwskazania do masażu Kobido

Masaż Kobido nie jest zalecany w każdej sytuacji. Powinny z niego zrezygnować:

– Osoby z wysoką temperaturą;
– Osoby z obszernymi stanami zapalnymi skóry;
– Jeżeli na twarzy są rany lub otarcia;
– Osoby z nieleczonym nadciśnieniem tętniczym;
– Osoby, które korzystały z innych zabiegów kosmetycznych, powinny pamiętać o zachowaniu pewnego odstępu, zanim wykonają masaż Kobido. Przykładowo po zabiegu botoksu należy odczekać 2 tygodnie, a po niciach liftingujących nawet pół roku.

Przykładowy masaż Kobido

Masaż zaczyna się gładkimi i delikatnymi ruchami, które dążą do relaksu klienta, aby zniwelować napięcia, które są szkodliwe dla kolejnych etapów masażu.
Następnie przychodzi czas na elementy masażu karku, aby uruchomić krążenie krwi, które prowadzi do skóry twarzy składniki niezbędne do osiągnięcia poprawy i naprawy tkanki.
Po tych etapach możemy przejść do najbardziej charakterystycznych etapów dla masażu Kobido czyli perkusja, szybkie szczypanie, delikatne pociągnięcia, ugniatanie i głębokie wygładzanie skóry. Techniki wykonywane są z wielkim zaangażowaniem terapeuty. Celem wykonywania intensywnych etapów jest usunięcie napięć, które mają tendencję do zamrożenia mięśni i ich funkcji. Techniki liftingujące wykonujemy głównie na twarzy, ale mogą być również wykonywane na innych częściach ciała takich jak szyja, dekolt i ramiona.
W masaż wpleciony jest również drenaż limfatyczny i akupresura.