Niedawno zaczęłam testować zastosowanie wosku pszczelego w kosmetykach i jestem pod wrażeniem 🙂 Wosk pszczeli to naturalny emulgator, czyli, związek który umożliwia powstanie emulsji oraz zapewnia jej trwałość.

Dlaczego chcę sama robić kremy? Krótki artykuł, który napisałam tutaj powinien Wam wszystko wyjaśnić 🙂

Do zrobienia kremu wykorzystałam te produkty, które akurat miałam w domu, więc był to mały eksperyment, ale wyszedł świetnie 🙂 Zabieramy się więc za robienie kremu, a do tego potrzebne nam będzie:

– 3 łyżeczki wosku pszczelego

– 3 łyżeczki oleju kokosowego tłoczonego na zimno

– 1 łyżeczka olej słonecznikowego tłoczonego na zimno

– 3 łyżeczki wody różanej

– 3 krople olejku mandarynkowego (opcjonalnie)

– 3 krople olejku cynamonowego (opcjonalnie)

naturalny krem do ciala skladniki woda rozana jak zrobic przepis olej kokosowy wosk pszczeli naturalnienaturalni

Wosk pszczeli trzemy na tarce, żeby łatwiej nam było odmierzyć potrzebną ilość. Następnie wrzucamy do jednego naczynia wosk pszczeli, olej kokosowy i olej słonecznikowy, które wstawiamy do kąpieli wodnej (podkładamy jakąś szmatkę pod naczynie) i podgrzewamy, aż do rozpuszczenia i dokładnego połączenia wszystkich składników.

naturalny krem do ciala sposob przygotowania woda rozana jak zrobic przepis olej kokosowy wosk pszczeli naturalnienaturalni

Kiedy już nam się wszystko ładnie połączy, wyciągamy naczynie i czekamy chwilę do ostudzenia. Kiedy lekko przestygnie dodajemy olejki według uznania. Ja dodałam akurat cynamonowy i mandarynkowy, wyszedł ładny delikatny zapach 🙂 Następnie dodajemy wody różanej (ważne żeby nie była zimna, a nawet można lekko podgrzać, żeby temperatura była podobna do temperatury naszej mieszaniny olejów), po czym energicznie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej gładkiej masy 🙂 Może się zdarzyć, że przy wlewaniu wody różanej, zacznie się zsiadać mieszanka olejów z woskiem pszczelim (ja tak miałam, bo miałam za zimną wodę różaną), ale wystarczy szybko wymieszać łyżeczką, tak jak się uciera coś w szklance i szybko zrobi się ładna gładka masa 🙂 I to jest własnie nasz kremik!

Przekładamy go do ładnego słoiczka i smarujemy twarz i szyję na noc, żeby ładnie się wchłonął.

naturalny krem do ciala woda rozana jak zrobic przepis olej kokosowy wosk pszczeli naturalnienaturalni