Nadmiar toksyn, z którymi organizm nie jest sobie wstanie poradzić, magazynowany jest w różnych jego częściach. Z punktu widzenia organizmu najbezpieczniejszym miejscem jest tkanka tłuszczowa. Tam toksyny mogą zostać zmagazynowane i chwilowo unieszkodliwione. Tłumaczy to dlaczego osoby odchudzające mają problemy ze skutecznym odchudzaniem mimo stosowania intensywnych ćwiczeń i diet. Tłumaczy to także dlaczego osoby bardzo szczupłe częściej zapadają na poważne choroby – w sytuacji kiedy organizm nie ma tkanki tłuszczowej gdzie mogą zostać zmagazynowane toksyny to krążę one w organizmie powodując różnego rodzaju dolegliwości.
Kolejnym miejscem gdzie często magazynowane są toksyny to wątroba. Wątroba to bardzo odporny i żywotny organ jednak nie jest on przystosowany do magazynowania toksyn. Wątroba, poza funkcją oczyszczania krwi, produkuje także żółć (istotną w procesie trawienia) oraz wiele ważnych hormonów. Zaburzenie i obciążenie pracy wątroby powoduje zaburzenie gospodarki hormonalnej i problemy z trawieniem.
Kolejnym miejscem gdzie często magazynowane są toksyny to tarczyca. Tarczyca reguluje procesy metaboliczne organizmu i produkcję energii. Przeciążenie tarczycy, przez zmagazynowane w niej toksyny, powoduje długotrwałe zmęczenie i brak energii. W tarczycy najczęściej gromadzą się metale ciężkie oraz fluor i chlor (często dodawane do wody pitnej).
Poza tymi miejscami toksyny mogą być magazynowane dosłownie wszędzie – w każdej tkance i każdym organie.
Przykładowym miejscem magazynowania toksyn są kości i stawy. Kiedy na przykład złamiesz nogę lub rękę, to jest duże prawdopodobieństwo, że organizm do odbudowy tkanki kostnej wykorzysta zmagazynowane toksyny, aby się ich pozbyć.
Dlatego tak ważna jest świadomość tego aby systematycznie oczyszczać swój organizm z toksyn.