Wchodzę do kabiny wypełnionej ciepłą i słoną wodą. W środku gra przyjemna muzyka i świeci się delikatne światło. Zamykam pokrywę, kładę się na wodzie i gaszę światło, dookoła jest ciepło i przyjemnie. Po jakimś czasie muzyka cichnie i zostaję sam na sam ze sobą. Myśli się uspokajają, ogarnia mnie spokój i głęboki relaks.

Co to właściwie jest floating? Floating polega na odcięciu bodźców zewnętrznych (wzrokowych, słuchowych, dotykowych) poprzez zamknięcie się w kapsule wypełnionej roztworem soli (epsom). Do kabiny nie dochodzi światło i dźwięki, temperatura wewnątrz jest prawie taka sama jak temperatura ciała. Powoduje to uwolnienie się od wszystkich zewnętrznych bodźców (deprywacja sensoryczna) dzięki czemu następuje głęboki relaks, wyciszenie i regenerację organizmu. Mięśnie się rozluźniają a umysł stopniowo przechodzi ze stanu ‘beta’ (zwykła codzienna aktywność), do ‘alfa’ (stan relaksacji, występujący przed zaśnięciem i tuż po obudzeniu) lub nawet ‘theta’ ( stan głębszego snu, głębokiej medytacji lub hipnozy). Sól zawarta w wodzie to siedmiowodny siarczan magnezu (epsom, sól gorzka) a zawarty w niej magnez wchłania się przez skórę uzupełniając braki tego pierwiastka w organizmie.co-to-jest-floating-wlasciwosci-dzialanie-sol-epsom-ile-kosztuje-gdzie-kupic-floatarium-krakow-katowice

Grafika pochodzi ze strony http://floatarium.pl/

Pod wpływem tak głębokiego relaksu następuje stopniowe rozluźnienie wszystkich mięśni i stawów. Organizm odbudowuje swój balans hormonalny i metaboliczny. Następuje poprawa ukrwienia i dotlenienia tkanek, co ułatwia ich regenerację.

Jest to nie tylko sposób na relaks ale także bardzo skuteczna metoda terapeutyczna w leczeniu migren, bezsenności, depresji a także kontuzji (dlatego floating jest stosowany przez sportowców i atletów).

Po wyjściu z kabiny wchodzę pod prysznic aby spłukać z siebie sól. Czuję się wypoczęty, zregenerowany i pełny sił. Mój umysł jest spokojny, myśli jasne, zmysły wyostrzone i patrzę zupełnie inaczej na świat.

float-spa-kabina-co-to-jest-floating-wlasciwosci-dzialanie-sol-epsom-ile-kosztuje-gdzie-kupic-floatarium-krakow-katowice

 Poniżej film o tym czym jest floating i jak to wszystko działa.

Gdzie kupić sól EPSOM (siarczan magnezu, sól gorzka)? LINK do sklepu internetowego >>