Podobają Ci się treści na naszym blogu? Chcesz nas wesprzeć?

Możesz postawić nam kawę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

lub przekazać darowiznę przez paypal

Co to jest orgonit?

Dr Wilhelm Reich (austriacki psychiatra) odkrył energię przenikającą wszechświat i nazwał ją „energią orgonu”. Jest to ta sama energia znana od stuleci i nosi nazwy: chi, prana, manna, ether,  akasha, energia życiowa czyli subtelna i trudna do uchwycenia energia przenikająca nasz cały wszechświat.

Rozróżniamy dwie postacie orgonu:

POR – pozytywny orgon

DOR – śmiertelny orgon – według Feng Shui znany jest jako stojącej qi

Orgonit jest przedmiotem wykonanym z żywicy, metali i kwarcu, który wzmacnia pole energetyczne organizmu, przyczyniając się do ochrony przed sztucznym promieniowaniem elektromagnetycznym i negatywną energią.

Dla mnie orgonit to połączenie technologii, sztuki ze szczyptą alchemii i metafizyki.

Jak działa orgonit?

Orgonit składa się z części organicznej (żywica) i części nieorganicznej (metalu) powoduje to przepływ i transformację energii. Kryształ kwarcu zatopiony (i ściśnięty) w żywicy ze względu na właściewości piezo elektryczne dostarcza ładunku do tej transformacji.

Orgonit nie produkuje energii ale transformuje (przetwarza) i harmonizuje energię. Wszelkie promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez urządzenia elektryczne (i elektroniczne), które jest szkodliwe dla człowieka, może zostać przekształcone przy pomocy orgonitu na pozytywną energię.

Pozytywne skutki działania orgonitu:

Lepsze samopoczucie – zarówno fizycznie jak i psychicznie czujesz się lepiej. Usunięcie blokad energetycznych i wywołani przepływu energii powoduje poprawę samopoczucia.

Lepszy sen – nawet osoby sceptycznie nastawione do orgonitów mogą zauważyć, że orgonity ułatwiają zasypianie, powodują głębszy sen i sprzyjają realistycznym snom.

Rozwój duchowy – powiązany jest bezpośrednio z przepływem czystej energii. Orgonity mogą być stosowane w medytacji lub innych praktykach duchowych.

Ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym (EMF) – orgonity stanowią znakomity odpromiennik, który chroni przed negatywnym oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego.

Oczyszczanie i strukturyzacja wody – postawienie szklanki z wodą na płytce orgonitowej spowoduje, że taka woda będzie zdrowsza (zobacz koniecznie filmy o niezwykłych właściwościach wody)

 

Poniżej znajdziesz dwa filmiki na temat orgonitów. Są po angielsku ponieważ w polskim internecie nie znalazłem równie rzetelnych i wyczerpujących wideo. Jeśli znajdziesz jakieś konkretne nagranie wideo po polsku to zostaw informację w komentarzu. Jeśli będzie taka potrzeba to być może ja nagram coś na ten temat.