Co to jest orgonit?

Dr Wilhelm Reich (austriacki psychiatra) odkrył energię przenikającą wszechświat i nazwał ją „energią orgonu”. Jest to ta sama energia znana od stuleci i nosi nazwy: chi, prana, manna, ether,  akasha, energia życiowa czyli subtelna i trudna do uchwycenia energia przenikająca nasz cały wszechświat.

Rozróżniamy dwie postacie orgonu:

POR – pozytywny orgon

DOR – śmiertelny orgon – według Feng Shui znany jest jako stojącej qi

Orgonit jest przedmiotem wykonanym z żywicy, metali i kwarcu, który wzmacnia pole energetyczne organizmu, przyczyniając się do ochrony przed sztucznym promieniowaniem elektromagnetycznym i negatywną energią.

Dla mnie orgonit to połączenie technologii, sztuki ze szczyptą alchemii i metafizyki.

Jak działa orgonit?

Orgonit składa się z części organicznej (żywica) i części nieorganicznej (metalu) powoduje to przepływ i transformację energii. Kryształ kwarcu zatopiony (i ściśnięty) w żywicy ze względu na właściewości piezo elektryczne dostarcza ładunku do tej transformacji.

Orgonit nie produkuje energii ale transformuje (przetwarza) i harmonizuje energię. Wszelkie promieniowanie elektromagnetyczne wytwarzane przez urządzenia elektryczne (i elektroniczne), które jest szkodliwe dla człowieka, może zostać przekształcone przy pomocy orgonitu na pozytywną energię.

Pozytywne skutki działania orgonitu:

Lepsze samopoczucie – zarówno fizycznie jak i psychicznie czujesz się lepiej. Usunięcie blokad energetycznych i wywołani przepływu energii powoduje poprawę samopoczucia.

Lepszy sen – nawet osoby sceptycznie nastawione do orgonitów mogą zauważyć, że orgonity ułatwiają zasypianie, powodują głębszy sen i sprzyjają realistycznym snom.

Rozwój duchowy – powiązany jest bezpośrednio z przepływem czystej energii. Orgonity mogą być stosowane w medytacji lub innych praktykach duchowych.

Ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym (EMF) – orgonity stanowią znakomity odpromiennik, który chroni przed negatywnym oddziaływanie promieniowania elektromagnetycznego.

Oczyszczanie i strukturyzacja wody – postawienie szklanki z wodą na płytce orgonitowej spowoduje, że taka woda będzie zdrowsza (zobacz koniecznie filmy o niezwykłych właściwościach wody)

 

Poniżej znajdziesz dwa filmiki na temat orgonitów. Są po angielsku ponieważ w polskim internecie nie znalazłem równie rzetelnych i wyczerpujących wideo. Jeśli znajdziesz jakieś konkretne nagranie wideo po polsku to zostaw informację w komentarzu. Jeśli będzie taka potrzeba to być może ja nagram coś na ten temat.