Czy to możliwe, aby znaleźć nocleg całkowicie za darmo? Oczywiście, że tak i na dodatek jest to, czysto subiektywnie, najlepszy sposób na podróżowanie i poznawanie lokalnej kultury i lokalnej ludności. Wszystko to możliwe dzięki portalowi Couchsurfing , na którym możesz znaleźć ludzi z całego świata, którzy chętnie udostępnią Ci swój pokój lub łóżko całkowicie za darmo.

Jak działa Couchsurfing?

co to jest couchsurfing porady opinie tani darmowy nocleg tanie podrozowanie tanie loty naturalnienaturalni

Portal poza wyszukiwarką ma system ocen i komentarzy, co pozwala sprawdzić wiarygodność i opinię osoby, do której wyślesz zapytanie o nocleg. Po zarejestrowaniu (kliknij tu aby się zarejestrować) podaj jak najwięcej informacji o sobie i koniecznie umieść kilka swoich zdjęć. Dzięki temu łatwiej wzbudzisz zaufanie i znajdziesz osoby, które zgodzą się udostępnić Tobie swój dom lub mieszkanie.

Portal jest w języku angielskim, więc Twoja znajomość języka angielskiego powinna być na poziomie, który umożliwi założenie konta, wysłanie prośby o nocleg do wybranych osób oraz komunikację na podstawowym poziomie w razie pobytu w domu osoby, która zaakceptuje Twoja prośbę. Możesz też mieć pewność, że po drugiej stronie znajdziesz osobę, która zna język angielski przynajmniej w podstawowym stopniu i będziesz w stanie się z nią dogadać.

Kilka naszych zdjęć z ludźmi, których poznaliśmy przez Couchsurfing i u których nocowaliśmy podczas naszego pobytu w Indiach.