Dzis napisze o szczoteczkach do zębów, które ostatnio zakupiliśmy. Jestem coraz bardziej zadowolona z dostępności bezpiecznych produktów na polskim rynku. Choć tak naprawdę niewiele jest firm, które mają dobre jakościowo produkty.

Szczoteczki, które zakupiliśmy mają uchwyt wykonany w całości z bambusa, który ma działanie antybakteryjne, co już jest dużym plusem podczas mycia zębów (w przeciwieństwie do trującego plastiku, z którego robione są tradycyjne szczoteczki, ale o plastiku, który jest w naszym otoczeniu będzie osobny wpis, gdyż to temat wymagający dużo uwagi!). Włosie szczoteczki wykonane jest z mieszanki bambusa z Nylonem4, który jest biodegradalny. Włosie jest wolne od Bisfenolu A, który znajduje się w większości tradycyjnych szczoteczkek do zębów.

bambusowa szczoteczka do zebow naturalna pasta do zebow bez fluoru przepis na paste zdrowe zeby naturalnie naturalni

Dla zainteresowanych: Do produkcji tych szczoteczek wykorzystywany jest tzw. Moso Bamboo, którym nie żywią się pandy 🙂 Poza tym bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na Ziemi, ponieważ zawiera naturalnie występujące środki przeciwbakteryjne, nie ma potrzeby stosowania nawozów i pestycydów w uprawie.

Jako ciekawostkę dodam, że całe opakowanie szczoteczki jest zrobione z całkowicie ekologicznych materiałów. Nawet woreczek przeźroczysty, w który zapakowana jest szczoteczka zrobiony jest z włókna roślinnego tzw. miazgi drzewnej. Duży wybór takich szczoteczek w dość przystępnych cenach znajdziecie np. tutaj (Kliknij TEN link).

Cóż więcej dodać? Oby coraz więcej było takich produktów na polskim rynku 🙂 … i coraz więcej świadomych ludzi! 😉

Martyna Majewska
Obserwuj

Martyna Majewska

współautorka bloga Naturalnie Naturalni. Od lat pasjonująca się zdrowym stylem życia, a od ponad roku również domowym wytwarzaniem kosmetyków i środków czystości. Dąży do życia, jak najbliżej natury i bycia jak najbardziej samowystarczającą. Zafascynowana magią słowiańską i rodową, górami i podróżami. Chce przekazywać zdobyta wiedzę dalej, żeby każdy miał możliwość zadbania o własne otoczenie 🙂Zapraszam na konsultacje na Skypie
Martyna Majewska
Obserwuj

Latest posts by Martyna Majewska (see all)